Haber & Duyurular
Anasayfa / Haber & Duyurular
SMMM'LER MÜJDE!

Duyuru 23 10 2015

Değerli Meslektaşlarımız,
 
             Bu yılın başlarında Ankara Çankaya Vergi Dairesinde başlatılan ve belki başka vergi dairelerinde de uygulanmaya başlayan, yapılmamış sözleşmelerden damga vergisi alma girişimine bildiğiniz üzere bizde oda olarak gerekli itirazları ve çalışmaları yapmıştık.
 
Bugün gelen bir haberle Meslektaşımız Nuri DERE nin Ankara 5. Vergi Mahkemesinde görülen davası sonuçlanmış, yenilenmemiş yada şerh konulmamış kendiliğinden uzayan söleşmelerde artış olsa dahi damga vergisi alınamayacağı Mahkeme kararıyla içtihada bağlanmıştır.
 
Bu davayı açan ve kazanan meslektaşımız Nuri DERE yi kutluyor, meslek camiamıza hayırlı olmasını ve tüm meslektaşlarımıza örnek teşkil etmesini diliyoruz. SMMM ler üzerinde oynanan oyunlara bundan sonra müsaade etmeyeceğiz. Meslektaşlarımızda artık hukukun gerçekten ne kadar lazım olduğunu görmüş, ülkede sadece Vergi mevzuatı ve 3568 sayılı meslek mevzuatının olmadığı meslek örgütü yöneticilerimizde dahil olmak üzere her zaman ben bilirim mantığından hareket eden  Maliye Bürokrasisine iyi bir cevap olmuştur.
 
Bu kararın siz değerli meslektaşlarıma emsal teşkil edeceği düşünerek  bu haksızlığa karşı onurlu mücadelenizi desteklediğimizi bildiririm.
 
Saygılarımızla
İbrahim Halil Akman
Şanlıurfa SMMMO Başkanı
 
 
SMMLER MÜJDE 1 SMMLER MÜJDE 2 SMMLER MÜJDE 3
23 Ekim 2015, Cuma
ŞANLIURFA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI
Atatürk Bulvarı Ahmet Bahçivan İş Merkezi Kat:8 Merkez/Şanlıurfa
Telefon: 0 414 215 08 28 | E-Posta: info@sanliurfasmmmo.org.tr