OKAN ÜNİVERSİTESİ İLE YÜKSEK LİSANS İŞBİRLİĞİ

  18.9.2014

 

YÜKSEK LİSANS AÇIKLAMASI

Yüksek lisans programına katılarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavir staj süresini 1 yıl kısaltmak isteyen Stajyerler ve Stajyer Adayları için; Okan Üniversitesi Uzaktan MUHASEBE ve DENETİM YÜKSEK LİSANS (Tezsiz) Programı'nın Güz dönemi 22 Eylül 2014'de başlayacaktır. Kayıtlar için son tarih >>>>19 Eylül 2014 Cuma<<<< günüdür. Bilgi ve Kayıt için: Murat Altınok - 0533 597 20 96

 

Programın uzaktan eğitim olmasıyla hali hazırda çalışmakta olan, eğitime mesai saatleri içerisinde vakit bulamayan ve yüksek lisans eğitimi için şehir değiştirmek zorunda kalan öğrenciler için kolaylık sağlaması amaçlanmıştır. Eğitimler internet üzerinden Öğretim Görevlileriyle etkileşimli (Video Konferans) şekilde düzenlenmiştir. Devamsızlık yapılan dersin telafisinin yapılabilmesi ve tüm derslerin istenilen zamanda video kayıtlarının tekrar izlenebilmesi gibi avantajlar sunmaktadır. Tüm eğitim materyallerine yine internet üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

 

Bu programın amacı, denetim sektörü için sürekli gelişen ve değişen piyasa şartlarına göre kendini yenilemeyi bilen, girişimci, dinamik ve analitik düşünce becerisine sahip yöneticiler yetiştirerek iş hayatına kazandırmaktır. Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans Programı, güncel teori ve uygulamaları temel alan ders programıyla ve bu programda ders verecek uzman öğretim kadrosuyla sözkonusu amaca ulaşmaya çalışacaktır. Ders programı, denetim sektörüne etkili iletişim yapabilen ve kişisel becerilere sahip, sosyal sorumluluk bilinci ile sürekli gelişme hedefi güden profesyonel yöneticiler yetiştirmeye yönelik hazırlanmıştır.

Programdan mezun olan öğrenciler gerek reel sektör, gerekse bankalar başta olmak üzere tüm finans sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel kurumlarda, muhasebe, denetim ve finans gibi faaliyet alanlarında yönetici ve yönetici yardımcısı unvanlarıyla istihdam edilebileceklerdir.

Program mezunlarının diplomalarında ?Uzaktan? ya da ?Örgün? ifadeleri yer almamaktadır.

Katılım Şartları

? Dört yıllık herhangi bir lisans diplomasına sahip olmak.

( Söz konusu program için yabancı dil ve ALES koşulu aranmamaktadır.)

Programın Yürütülmesi

7 zorunlu 3 seçmeli toplam 10 ders ve bitirme projesinden oluşan (30) kredili program 4'er aylık 3 dönem halinde (1) yılda tamamlanacaktır.

Ders günleri hafta içi 5 gün olup saatler 20:00-20:45, 21:00-21:45 ve 22:00-22:45 şeklindedir. Vize sınavları (test) yine internet üzerinden yapılacak olup, öğrenciler sadece dönem sonlarındaki 1 gün süren final sınavlarına (test) kendi tercihlerine göre GAZİANTEP İstanbul Hasanpaşa Kampüsümüzde veya Ankara, İzmir ve Antalya'da katılabileceklerdir.

Öğrenim Ücreti ve Ödeme

Programın toplam bedeli normalde 7.500 TL + %8 KDV'dir. Ancak SMMM Odalarıyla protokollerimiz gereği toplam fiyatı 5.250 TL + % 8 KDV'ye düşmektedir. Bu dönem için burs indiriminden oda üyeleri ve stajyerleri dışında staj başlatmayı planlayanlar da faydalanabilecektir. Program ücretini ödemede birçok bankanın kredi kartına vade farksız 9 ay taksitlendirme seçeneği bulunmaktadır.

Aynı şartlar üniversitemizin İşletme (MBA), Bankacılık, Gayrimenkul Değerleme ve Finansmanı Yüksek Lisans Programları için de geçerlidir.

Gerekli Belgeler

- Dört yıllık lisans diplomasının aslı veya noter tasdiklisi

- Not çizelgesinin (transkript) aslı veya noter tasdiklisi

- Nüfus Cüzdanı Sureti

- 3 adet vesikalık fotoğraf

(Kayıt için öğrencinin üniversitemize gelmesi şart değildir.

Kayıt işlemlerini yurdumuzun her şehrinden kargo ve mail yoluyla da yürütmekteyiz.)

Bilgi ve Kayıt için:

G.Antep Bölge Temsilcisi

Murat Altınok

0533 597 20 96

 

 

Foto Galeri